Porównanie Metod Wybielania Zębów

Porównanie metod wybielania zębów

Wybielanie Zębów systemem BEYOND® – Porównanie z innymi metodami

Wybielanie zębów stało się bardzo konkurencyjnym rynkiem. Macie Państwo wybór pomiędzy systemem BEYOND® a innymi popularnymi technikami takimi jak: szyny wybielające wykonane przez stomatologa, produkty dostępne w aptece, czy też wybielanie w gabinecie oparte na nieprofesjonalnych lampach LED.

Szyny wybielające wykonane przez stomatologa dają dobre, długotrwałe rezultaty, lecz wymagają długiego czasu stosowania. Żel, który ma niskie stężenie bardzo długo penetruje szkliwo oraz zębinę, wymagane jest, aby żel pozostawał w kontakcie z zębami przez kilka godzin dziennie w ciągu kilku kolejnych dni. Niestety długotrwały kontakt z żelem wybielającym, nawet o niskim stężeniu, może spowodować długotrwałą silną wrażliwość trwającą nawet kilka dni. Co więcej, żel niedokładnie jest oddzielony od dziąseł i może powodować znaczne ich podrażnienie. Pacjent, który chce poddać się wybielaniu szynami wybielającymi musi posiadać w pełni wyleczone zęby, gdyż nie ma możliwości założenia tymczasowej ochrony na niewyleczone ubytki, które nie mogą pozostawać w kontakcie z żelem wybielającym. W systemie wybielania zębów BEYOND® istnieje możliwość zastosowania tymczasowej ochrony tzw. płynnego koferdamu, który zabezpiecza pęknięcia, odsłonięte szyjki, ubytki klinowe oraz innego rodzaju braki szkliwa na czas zabiegu, tak aby można było wszystko spokojnie zaleczyć po wybielaniu. Osoby decydujące się na szyny wybielające muszą mieć wyleczone wszystkie zęby i liczyć się z długotrwałą terapią.

Gotowe szyny wybielające typu „Boil and Bite” dostępne są w aptekach czy drogeriach dają stosunkowo dobre rezultaty, lecz nie powinny być stosowane bez uprzedniej konsultacji z dentystą. Niestety, w odróżnieniu do szyn wykonanych przez stomatologa, bardzo często nie dopasowują się one dokładnie do powierzchni zębów, przez co preparat może swobodnie wypływać z szyny. Może to powodować silne podrażnienia tkanek miękkich, jak również bóle żołądka spowodowane połykaniem preparatu.

Produkty do wybielania domowego, dostępne w sklepach czy aptekach, nadają się w głównej mierze do podtrzymania rezultatów, jednak nie mogą być porównane do profesjonalnego wybielania wykonanego przez stomatologa. Co więcej, nie wszystkie produkty są dobrej jakości. Zachęcamy więc Państwa do zakupu markowych produktów BEYOND® dla podtrzymywania rezultatów. Wiele konkurencyjnych produktów nie posiada nawet odpowiedniej certyfikacji dopuszczającej do sprzedaży na terenie Unii Europejskiej.

Akcelerator Beyond® Polus Advanced diametralnie różni się od urządzeń wybielających dostępnych na rynku. 

Oto najważniejsze aspekty świadczące o innowacyjności urządzenia:

  • Całkowicie nowa konstrukcja (design),
  • Sposób ustawiania akceleratora (naciskamy ikonę na panelu lub głowie, a ramię automatycznie wysuwa się, dodatkowo z regulacją podobną do tej jak w oświetleniu przy unicie, bez żadnych docisków, dokręceń, itp.),
  • Duży dotykowy wyświetlacz LCD, sterujący wszystkimi funkcjami.
  • Ulepszony System filtracji ciepła, UV, IR (Bardzo znikome ryzyko wystąpienia wrażliwości przy ustawieniu LOW (ok. 1/20 pacjentów) oraz zdecydowanie mniejsze ryzyko wystąpienia wrażliwości podczas i po zabiegu przy zastosowaniu trybu MEDIUM i HIGH w porównaniu do oryginalnego akceleratora.
  • Światło emitowane przez Akcelerator Polus Advanced niszczy 99% bakterii znajdujących się w jamie ustnej oraz zmniejsza stany zapalne przyzębia.
  • Innowacyjna technologia.
  • Połączenie procesu kawitacji (ultradźwięki) ze znaną już technologią Lightbridge

Nie zastąpiliśmy obecnej technologii zimnego niebieskiego światła LED, lecz dodaliśmy ją dla zwiększenia zakresu fali światła co powoduje lepsze efekty wybielania zębów. Jeśli chodzi o akceleratory konkurencyjne, względem oryginalnego, Polus Advanced jako jedyny akcelerator na rynku połączył trzy różne systemy w jeden. Niektóre systemy posiadają regulację światła (np. systemy LED) jednak mija się to z celem, ze względu na niewielkie natężenie światła (zwykle między 8000-25000LX). Natomiast przy akceleratorze Polus Advanced różnica jest znacząca: w trybie LOW osiągamy 210000LX, w trybie MEDIUM 250000LX, a przy trybie HIGH aż 300000LX.  Porównując najsłabsze ustawienia Polus LOW do najsłabszego  przy systemie LED innych producentów różnica jest dwudziestokrotna. Dodatkowo porównując oryginalny akcelerator Beyond® (cykle 3×15 minut)  do Polus Advanced,  jesteśmy w stanie osiągnąć rezultaty o ok. 40% większe stosując tryb INTENSE przy cyklach 3×15 minut, jednocześnie zmniejszając ryzyko wystąpienia wrażliwości pozabiegowej, aż o 50%.

Lampa Polus Advanced to nie tylko most świetlny ale także technologia ultradźwiękowa!

Połączenie procesu kawitacji(ultradźwięków) ze znaną już technologią Lightbridge jeszcze bardziej wspomaga proces utleniania preparatu zawierającego nadtlenek wodoru podczas zabiegu, co bezpośrednio przekłada się na skrócenie czasu zabiegu, zwiększenie komfortu pacjenta, lepsze rezultaty oraz stabilizację odcienia. Kawitacja ultradźwiękowa powoduje powstawanie mikro pęcherzyków, które rozrastają się do momentu pęknięcia. Ich pękanie wyzwala energię oraz wysokie ciśnienie, które w efekcie znacznie przyśpieszają fizyczne i chemiczne reakcje wewnątrz preparatu powodując jeszcze szybsze jego utlenianie. W razie potrzeby funkcję ultradźwięków można włączyć bądź wyłączyć przed każdym rozpoczęciem naświetlania.

  • Lampa polimeryzacyjna używana jest do utwardzania kompozytów i wypełnień stomatologicznych. Służy również do polimeryzacji płynnego koferdamu oraz posiada także opcję zmiany długości fali.

U części pacjentów po zabiegu niektóre zęby (zwykle kły) mogą być nieco ciemniejsze od pozostałych. Analogicznie ma się sprawa zębów martwych.  Aby uniknąć powtórnego naświetlania wszystkich zębów, można właśnie w tych przypadkach ‘doświetlić’ te pojedyncze zęby.  Akcelerator posiada specjalny uchwyt, który jest montowany od spodu głowy do wybielania, aby uniknąć trzymania w ręce.

 

  • System Beyond® Polus Advanced został wyróżniony najwyższą notą, pięć gwiazdek, przez amerykańską instytucję zajmującą się kliniczną oceną sprzętów dentystycznych –The Dental Advisor, oraz został wybrany najlepszym urządzeniem w swojej kategorii na świecie na rok 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016 i 2017. 

W ofercie firmy BEYOND®  znajduje się również akcelerator oparty wyłącznie na źródle światła jakim są diody LED. Lampa ta posiada diody o bardzo wysokiej sprawności i dostarczają światło o długości wiązki 480-520 nanometrów. Charakterystyka tego światła pozwala na aktywowanie fotoreakcji w żelu Beyond i jest w stanie wybielić o 6-8 odcieni. System ten zaprojektowany został dla profesjonalnego wybielania gabinetowego.
Chętnie odpowiemy na państwa pytania dotyczące urządzeń do wybielania zębów oraz samego procesu wybielania. Zachęcamy do kontaktu. 

Najbardzeij skuteczne wybielanie zębów Beyond Polus Advanced